Accessible Page Links




Page Tools

Main page Content

Bayside district convenors

 

2017 Bayside district 10 to 12 years convenors

 
SPORT 
 CONVENOR
  SCHOOL
Australian Football Boys
Toni Lack
Victoria Point SS
Australian Football Girls
Teale Weller
Victoria Point SS
Baseball
Rachel Graves
Alexandra Hills SHS
Basketball Boys
Cynthia Mangakahia
Hilliard SS
Basketball Girls
Glen Robinson
Bay View SS
Cricket Boys
Neville Gooding
Bay View SS
Cricket Girls
Glen Robinson
Bay View SS
Cross Country
Adam Walker
Victoria Point SHS
Football Boys
Chad Wooding
Redlands College
Football Girls
Lana Ambrose
Redland Bay SS
Golf
Rachel Graves
Alexandra Hills SHS
Hockey Boys
Lesley Harris
Manly SS
Hockey Girls
Jo Park
Ormiston  SS
Netball 11yrs
Caitlin Harris
Cleveland SS
Netball 12yrs
Simone Waddell
Wellington Point SS
Rugby League 11yrs Boys
Andrew Darling
Redland Bay SS
Rugby League 12yrs Boys
Jarod Biggs
Alexandra Hills SHS
Rugby League 12yrs Girls
Jarod Biggs
Alexandra Hills SHS
Rugby Union 12yrs
Terei Mangakahia
Redland Bay SS
Softball Boys
Bianca Stubbs
Thornlands SS
Softball Girls
Lesley Harris
Manly SS
Swimming
Jack Pincott
Ormiston College
Tennis
Dave Savage
Sheldon College
Touch Boys
Arthur Hanley
Ormiston SS
Touch Girls
Adam Pryde
Cleveland District SHS
Track & Field
Aaron Tuni
Thornlands SS

 

2017 Bayside district 10 to 12 years convenors

 

 
   SPORT
CONVENOR
SCHOOL
Aust Football (13 – 15yrs) Boys
Ben Sanderson
Brisbane Bayside State College
Aust Football (13 – 15yrs) Girls
Lachlan Reilly
Carmel College
Baseball (15 – 18yrs)
George Marshall
Alexandra Hills SHS
Baseball (12 – 14yrs)
Paul Cherry
Alexandra Hills SHS
Basketball (16 – 18yrs) Boys
Craig Bowden
Victoria Point SHS
Basketball (16 – 18yrs) Girls
Terry Mahoney
Wellington Point SHS
Basketball (13 – 15yrs) Boys
Anthony Bannerman
Wynnum SHS
Basketball (13 – 15yrs) Girls
Terry Mahoney
Wellington Point SHS
Cricket (15 – 19yrs) Boys
 
 
Cricket (13 – 14yrs) Boys
Mitch Siebenhausen
Cleveland District SHS
Cricket (13 – 15yrs) Girls
Steve Robinson
Alexandra Hills SHS
Cross Country (13 – 19yrs)
 
 
Football (16 – 19yrs) Boys
Jarred Corby
Cleveland District SHS
Football (16 – 19yrs) Girls
Alina Ryan
Cleveland District SHS
Football (13 – 15yrs) Boys
Sam Porteous
Cleveland District SHS
Football (13 – 15yrs) Girls
Jens Walter
Wellington Point SHS
Golf (13 – 19yrs)
Wade Mason
Alexandra Hills SHS
Hockey (13 – 19yrs) Boys
Kevin Stephensen
Carmel College
Hockey (13 – 19yrs) Girls
Tamara Collins
Wynnum SHS
Netball (16 – 19yrs)
Stephanie Norris
Brisbane Bayside State College
Netball (13 – 15yrs)
Megan Symons
Faith Lutheran College
Rugby League (16 – 18yrs)
Jarrod Biggs
Alexandra Hills SHS
Rugby League (14 – 15yrs)
Kevin Stephensen
Carmel College
Rugby Union (17 – 18yrs)
Kris Peterman
Ormiston College
Rugby Union (14 – 15yrs)
 
 
Softball (13 – 19yrs) Boys
 
 
Softball (13 – 19yrs) Girls
Lynne Tipper
Cleveland District SHS
Surfing (13 – 18yrs)
Malcolm Oosterbeek
Redlands College
Swimming (13 – 19yrs)
Jack Pincott
Ormiston College
Tennis (13 – 19yrs)
Ashley Bierton
Victoria Point SHS
Touch (16 – 18yrs) Boys
Scott Jacka
Sheldon College
Touch (16 – 18yrs) Girls
Kevin Stephensen
Carmel College
Touch (13 – 15yrs) Boys
James Courtney
Cleveland District SHS
Touch (13 – 15yrs) Girls
Tim McKennariey
Cleveland District SHS
Track and Field (13 – 19yrs)
David Savage
Sheldon College
Volleyball (16 – 19yrs) Boys
Brad Merson
Cleveland District SHS
Volleyball (16 – 19yrs) Girls
Paul Dhu
Ormiston College
Volleyball (12 – 15yrs) Boys
Jenna Pleash
Carmel College
Volleyball (12 – 15yrs) Girls
Vlad Vancia
Capalaba State College
Water Polo (13 – 17yrs) Boys
 
 
Water Polo (13 – 17yrs) Girls